Plugins - Jetpack by WordPress.com - Development (trunk) - en to ms translation catalogue (372 entries)

en: %1$s on %2$s
ms: %1$s bagi %2$s

en: %s (Required)
ms: %s (Diperlukan)

en: %s ago
ms: %s yang lalu

en: %s is required
ms: %s diperlukan

en: %s requires a valid email address
ms: %s memerlukan alamat email yang sah

en: &laquo; Previous
ms: &laquo; Sebelumnya

en: &larr; Older Comments
ms: &larr; Ulasan Lama

en: (no title)
ms: (tiada tajuk)

en: (required)
ms: (wajib)

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
ms: %1$s di %2$s

en: <b>%</b> Replies
ms: <b>%</b> Komen

en: <b>1</b> Reply
ms: <b>1</b> Komen

en: Activate
ms: Aktifkan

en: Active
ms: Aktif

en: Add
ms: Tambah

en: Add New
ms: Tambah

en: Add a new service
ms: Tambah servis baru

en: Add or remove tags
ms: Tambah atau buang label

en: All
ms: Semua

en: All Comics
ms: Semua Komik

en: All pages
ms: Semua Halaman

en: All posts
ms: Semua kiriman

en: Attachment Page
ms: Laman Lampiran

en: Automatically proofread content when:
ms: Lakukan penyemakan pruf kandungan secara automatik jika:

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
ms: Pastikan klik "Kemaskini Profil" dibahagian bawah skrin untuk menyimpan perubahan yang anda buat.

en: Bias Language
ms: Bahasa Prasangka

en: Black
ms: Hitam

en: Blog Archives
ms: Arkib Blog

en: Blog URL:
ms: URL Blog:

en: Blue
ms: Biru

en: Button style
ms: Stail butang

en: CSS Revisions
ms: Semakan CSS

en: Camera
ms: Kamera

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel reply
ms: Batal balasan

en: Category
ms: Kategori

en: Center
ms: Pusat

en: Chart stats by
ms: Carta statistik oleh

en: Choose Images
ms: Pilih Imej

en: Clich&eacute;s
ms: Klis&eacute;

en: Click to Press This!
ms: Klik untuk berkongsi melalui Press This!

en: Click to share on Google+
ms: Klik untuk berkongsi melalui Google+

en: Click to share on LinkedIn
ms: Klik untuk berkongsi melalui LinkedIn

en: Click to share on Pinterest
ms: Klik untuk berkongsi melalui Pinterest

en: Click to share on Pocket
ms: Klik untuk berkongsi melalui Pocket

en: Click to share on Reddit
ms: Klik untuk berkongsi melalui Reddit

en: Click to share on Tumblr
ms: Klik untuk berkongsi melalui Tumblr

en: Click to share on Twitter
ms: Klik untuk berkongsi melalui Twitter

en: Click to view slideshow.
ms: Klik untuk melihat persembahan slaid.

en: Close
ms: Tutup

en: Color Scheme
ms: Skema warna

en: Comic
ms: Komik

en: Comics
ms: Komik

en: Comment
ms: Komen

en: Comment navigation
ms: Navigasi ulasan

en: Comments
ms: Komentar

en: Complex Phrases
ms: Frasa-frasa Rumit

en: Configure
ms: Konfigurasi

en: Connected as:
ms: Berdaftar sebagai:

en: Contact Form
ms: Borang Hubungi Kami

en: Custom
ms: Kustom

en: Custom field deleted.
ms: Medan tempahan telah dipadam.

en: Custom field updated.
ms: Medan tempahan telah dikemaskinikan.

en: Customer Testimonials
ms: Testimoni Pelanggan

en: DOWN
ms: BAWAH

en: Daily Archives: %s
ms: Arkib Harian: %s

en: Dark
ms: Gelap

en: Date
ms: Tarikh

en: Deactivate
ms: Nyahaktifkan

en: Debug
ms: Nyahpijat

en: Default
ms: Lalai

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
ms: Ruangan Baru

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
ms: Pilihan pertama

en: Delete
ms: Padam

en: Delete Permanently
ms: Padam Kekal

en: Delete this item permanently
ms: Hapus butir ini secara kekal

en: Description
ms: Keterangan

en: Diacritical Marks
ms: Tanda Diakritis

en: Dismiss this notice.
ms: Singkirkan notis ini.

en: Display as:
ms: Pamer sebagai:

en: Double Negatives
ms: Negatif Berganda

en: Download
ms: Muat Turun

en: Edit
ms: Ubah

en: Edit CSS
ms: Sunting CSS

en: Edit Menu Item
ms: Sunting Item Menu

en: Edit Selection...
ms: Sunting Pilihan...

en: Edit Your Profile
ms: Kemaskini Profil Anda

en: Email Address
ms: Alamat Emel

en: Email Address:
ms: Alamat Email:

en: Email check failed, please try again
ms: Pengesahan email tidak berjaya, sila cuba lagi

en: Email me whenever
ms: E-mel saya apabila

en: Email settings
ms: Tetapan Email

en: Empty Spam
ms: Kosongkan Spam

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
ms: Bolehkan penyemakan pruf untuk tatabahasa dan gaya bahasa berikut ketika menulis kiriman atau laman:

en: Enabled Services
ms: Servis-servis Aktif

en: English Options
ms: Pilihan Inggeris

en: Enter your email address
ms: Masukkan alamat email anda

en: Error code: %s
ms: Kod ralat: %s

en: Error!
ms: Ralat!

en: Error: please enter a valid email address.
ms: Ralat: sila masukkan alamat e-mel yang sah.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
ms: Ralat: sila isi ruangan-ruangan yang diwajibkan (nama, e-mel).

en: Example:
ms: Contoh:

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
ms: Halaman

en: Explain...
ms: Huraikan...

en: Facebook Page URL
ms: URL Pautan Facebook

en: Featured
ms: Pilihan

en: Featured Images
ms: Imej Pilihan

en: Follow me on Twitter
ms: Ikuti saya di Twitter

en: For more information:
ms: Untuk maklumat lanjut:

en: From
ms: Dari

en: Gallery
ms: Galeri

en: Google+ URL
ms: URL Google+

en: Gravatar Profile
ms: Profil Gravatar

en: Green
ms: Hijau

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
ms: Hi,
    
    Anda telah dijemput untuk menyertai '%1$s' di
    %2$s dengan peranan sebagai %3$s.
    
    Sila klik pautan yang berikut untuk mengesahkan jemputan:
    %4$s

en: Hidden Verbs
ms: Kata Kerja Tersembunyi

en: Hide
ms: Sembunyi

en: Home
ms: Rumah

en: IP Address:
ms: Alamat IP:

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon + text
ms: Ikon + teks

en: Icon only
ms: Ikon sahaja

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
ms: Kenalpasti perkataan dan frasa untuk diabaikan ketika penyemakan pruf kiriman dan laman anda:

en: Ignore all
ms: Abai semua

en: Ignore always
ms: Abai sentiasa

en: Ignore suggestion
ms: Abai cadangan

en: Ignored Phrases
ms: Frasa-frasa yang diabaikan

en: Image
ms: Imej

en: Image Alignment:
ms: Aturan Imej:

en: Image Color:
ms: Warna Imej:

en: Image Link
ms: Pautan Imej

en: Image Settings:
ms: Tetapan Imej:

en: Image Size:
ms: Saiz Imej:

en: Image URL:
ms: URL Imej:

en: Image title:
ms: Tajuk imej:

en: Images:
ms: Imej:

en: Inactive
ms: Tidak Aktif

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
ms: Nama

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
ms: Laman Web

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
ms: alihkan

en: Labels
ms: Label

en: Language
ms: Bahasa

en: Large
ms: Besar

en: Last Modified
ms: Suntingan Terakhir

en: Layout
ms: Bentangan

en: Leave a Reply
ms: Tinggalkan Jawapan

en: Leave a Reply to %s
ms: Tinggalkan Jawapan kepada %s

en: Leave a reply
ms: Tinggalkan Jawapan

en: Left
ms: Kiri

en: Light
ms: Cerah

en: Link Color (hex):
ms: Warna Pautan (hex):

en: Link To:
ms: Pautkan Pada:

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
ms: ubah

en: Live Preview
ms: Pratonton Secara Langsung

en: Loading&hellip;
ms: Memuatkan&hellip;

en: Loading...
ms: Memuat...

en: Logged In
ms: Berdaftar Masuk

en: Logged Out
ms: Didaftarkan Keluar

en: Mark as Spam
ms: Tanda sebagai Spam

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
ms: Bilangan post maksimum untuk dipaparkan (tidak melebihi 10):

en: Medium
ms: Sederhana

en: Menu Item
ms: Butir Menu

en: Menus
ms: Menu

en: Message
ms: Pesanan

en: Message Sent
ms: Mesej telah dihantar

en: Messages
ms: Mesej

en: Missed schedule
ms: Tertinggal jadual

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
ms: Penampilan

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
ms: Imej dan Video

[ctx: Module Tag]
en: Social
ms: Sosial

[ctx: Module Tag]
en: Writing
ms: Penulisan

en: Monthly Archives: %s
ms: Arkib Bulanan: %s

en: Monthly archives
ms: Arkib bulanan

en: More
ms: Lagi

en: More information
ms: Informasi lanjut

en: My Tweets
ms: Tweets Saya

en: Name
ms: Nama

en: New Row
ms: Baris Baru

en: Newer Comments &rarr;
ms: Ulasan Terbaharu &rarr;

en: Newest
ms: Terbaharu

en: Next &raquo;
ms: Berikutnya &raquo;

en: Next &raquo;
ms: Berikutnya &raquo;

en: No
ms: Tidak

en: No Labels
ms: Tiada Label

en: No plugins found.
ms: Tiada plugin ditemui.

en: No suggestions
ms: Tiada cadangan

en: No tags found.
ms: Tiada tag dijumpai.

en: No themes found.
ms: Tiada tema dijumpai.

en: No writing errors were found.
ms: Tiada ralat penulisan dijumpai.

en: None
ms: Tiada

en: Nothing Found
ms: Tiada dijumpai

en: Notifications
ms: Notifikasi

en: Notify me of follow-up comments by email.
ms: Maklumkan komen-komen susulan melalui e-mail.

en: Notify me of new posts by email.
ms: Maklumkan kiriman susulan melalui e-mail.

[ctx: Noun]
en: User
ms: Pengguna

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
ms: Penulis

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
ms: Tarikh

en: Number of Posts to Display:
ms: Bilangan Post untuk Dipaparkan:

en: Older posts
ms: Kiriman Terdahulu

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
ms: pasang

en: Open link in a new window/tab
ms: Buka pautan dalam tetingkap/tab baru

en: Options
ms: Pilihan

en: Orange
ms: Jingga

en: Order
ms: Tertib

en: Page %s
ms: Halaman %s

en: Pages:
ms: Laman:

en: Passive Voice
ms: Suara Pasif

en: Path
ms: Laluan

en: Permalink to %s
ms: Permalink ke %s

en: Phrases to Avoid
ms: Frasa-frasa yang perlu dielakkan

en: Pink
ms: Merah Jambu

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
ms: JavaScript diperlukan untuk menonton %s.

en: Please provide a valid email address.
ms: Sila lengkapkan alamat email yang sah.

en: Please provide an email address to comment.
ms: Sila bekalkan alamat email yang sah untuk komen.

en: Please provide an email address.
ms: Sila lengkapkan alamat email anda.

en: Please provide your name to comment.
ms: Sila lengkapkan nama untuk komen.

en: Please provide your name.
ms: Sila lengkapkan nama anda.

en: Please verify your birthday.
ms: Sila sahkan tarikh lahir anda.

en: Plugin activated.
ms: Plugin diaktifkan.

en: Plugin deactivated.
ms: Plugin dimatikan.

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Popular Labels
ms: Label Popular

en: Post Comment
ms: Hantar Komen

en: Post navigation
ms: Navigasi Kiriman

en: Post was not sent - check your email addresses!
ms: Post tidak didaftarkan - sila periksa email anda!

en: Posted by
ms: DIkirim oleh

en: Posted by %s
ms: Dikirim oleh %s

en: Posted in %s
ms: Dikirim dalam %s

en: Posts
ms: Kiriman

en: Posts & Comments
ms: Post & Komen-komen

en: Preview
ms: Pralihat

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
ms: Pralihat: sila simpan perubahan setelah anda berpuas hati

en: Price
ms: Harga

en: Processing...
ms: Sedang diproses...

en: Proofread Writing
ms: Penulisan Pembaca Pruf

en: Proofreading
ms: Penyemakan pruf

en: Publicize
ms: Umumkan

en: Publish
ms: Terbit

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Purple
ms: Ungu

en: RSS Links
ms: Pautan RSS

en: Recent Posts
ms: Kiriman Terbaru

en: Red
ms: Merah

en: Redundant Phrases
ms: Frasa Lewah

en: Related
ms: Berkaitan

en: Related Posts
ms: Post Berkaitan

en: Related posts
ms: Post Berkaitan

en: Repeated Word
ms: Perkataan Berulang

en: Replace selection with:
ms: Ganti pilihan dengan:

en: Reply
ms: Balas

en: Restore
ms: Pulih

en: Right
ms: Kanan

en: Save
ms: Simpan

en: Save Changes
ms: Simpan

en: Scheduled
ms: Dijadualkan

en: Search
ms: Cari

en: Search Comments
ms: Cari Komen

en: Search Media
ms: Cari Media

en: Search Menu Items
ms: Cari Butiran Menu

en: Search Plugins
ms: Cari Pemalam

en: Semantic Personal Publishing Platform
ms: Platform Penerbitan Peribadi Semantik

en: Send Email
ms: Hantar Email

en: Sent by a verified %s user.
ms: Dihantar oleh pengguna %s sah.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
ms: Dihantar oleh pengunjung yang tidak disahkan.

en: Separate tags with commas
ms: Pisahkan label dengan koma

en: Settings
ms: Tetapan

en: Share on Tumblr
ms: Kongsikan di Tumblr

en: Share this:
ms: Kongsikan:

en: Shared
ms: Perkongsian

en: Show
ms: Papar

en: Show:
ms: Papar:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
ms: atau

en: Shows your most viewed posts and pages.
ms: Pamerkan post dan laman anda yang paling banyak dilihat.

en: Silver
ms: Perak

en: Site Name
ms: Nama Laman Web

en: Site Stats
ms: Statistik Laman

en: Small
ms: Kecil

en: Social Menu
ms: Menu Sosial

en: Sort by:
ms: Susun mengikut:

en: Spelling
ms: Ejaan

en: Stats
ms: Statistik

en: Stylesheet saved.
ms: Stylesheet disimpan.

en: Subject
ms: Perkara

en: Submit
ms: Daftarkan

en: Submit &#187;
ms: Serah &#187;

en: Subscribe
ms: Langgan

en: Subscribe to %s
ms: Langgani %s

en: Success!
ms: Berjaya!

en: Support
ms: Sokongan

en: Tag name
ms: Nama label

en: Tagged with %s
ms: Ditag dengan %s

en: Tags
ms: Tag

en: Terms of Service
ms: Terma-terma Servis

en: Testimonials
ms: Testimoni

en: Text
ms: Teks

en: Text & Image Links
ms: Pautan Teks & Imej

en: Text Link
ms: Pautan Teks

en: Text only
ms: Teks sahaja

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
ms: Penyemakan pruf mempunyai beberapa cadangan untuk kiriman ini. Anda pasti ingin menerbitkannya?
    
    Tekan OK untuk terbitkan kiriman anda, atau Batal untuk melihat cadangan-cadangan dan sunting kiriman anda.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
ms: Penyemakan pruf mempunyai beberapa cadangan untuk kiriman ini. Anda pasti ingin mengemaskininya?
    
    Tekan OK untuk kemaskini kiriman anda, atau Batal untuk melihat cadangan-cadangan dan sunting kiriman anda.

en: Theme
ms: Tema

en: Themes
ms: Tema

en: There was an error communicating with the proofreading service.
ms: Terdapat ralat ketika menghubungi servis penyemakan pruf.

en: There was an error deactivating your plugin
ms: Ada ralat dalam proses mematikan plugin anda

en: There was an error updating your plugin
ms: Ada ralat dalam proses mempebaharui plugin anda.

en: There was an error updating your theme
ms: Ada ralat dalam proses memperbaharui tema anda

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
ms: (diperlukan)

en: This connection is working correctly.
ms: Sambungan ini berfungsi dengan betul.

en: This post is password protected.
ms: Pos ini memerlukan laluan kata.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ms: Entri ini dikunci oleh password. Masukkan password untuk melihat apa apa komen.

en: This slideshow requires JavaScript.
ms: Persembahan slaid ini memerlukan JavaScript.

en: Thumbnail
ms: Imej Kecil

en: Time
ms: Waktu

en: Time:
ms: Masa:

en: Title
ms: Tajuk

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Top Posts
ms: Post Popular

en: Top Posts &amp; Pages
ms: Post &amp; Laman Popular

en: Top Searches
ms: Carian Popular

en: Trash
ms: Buang

en: Type
ms: Jenis

en: Types
ms: Jenis

en: UP
ms: ATAS

en: Uncategorized
ms: Umum

en: Unpublished
ms: Belum Diterbitkan

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
ms: Guna pengesanan automatik bagi bahasa untuk penyemakan pruf kiriman dan halaman.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
ms: -- Pilih --

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
ms: Sembunyikan

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
ms: Pamer

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Value
ms: Nilai

en: Video on %s
ms: Video di %s

en: View All
ms: Lihat Semua

en: Views
ms: Pandangan

en: Website
ms: Laman Web

en: What's a Gravatar?
ms: Apa itu Gravatar?

en: White
ms: Putih

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
ms: adalah

en: Widget title:
ms: Tajuk Wijet:

en: Width
ms: Kelebaran

en: Yearly Archives: %s
ms: Arkib Tahunan: %s

en: Yearly archives
ms: Arkib tahunan

en: Yes
ms: Ya

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang cukup untuk mencapai laman ini.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
ms: Anda perlu <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">berdaftar masuk</a> untuk meninggalkan komen.

en: Your Email Address
ms: Alamat Email Anda

en: Your Name
ms: Nama Anda

en: Your comment is awaiting moderation.
ms: Komen anda sedang ditapis.

en: [%s] Joining confirmation
ms: [%s] Pengesahan Jemputan

en: a post or page is first published
ms: sebarang kiriman atau laman pertama kali diterbitkan

en: a post or page is updated
ms: sebarang kiriman atau laman dikemaskini

en: and
ms: dan

en: cancel
ms: Batal

en: day
ms: hari

en: edit
ms: Ubah

en: edit text
ms: sunting teks

en: go back
ms: kembali

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
ms: Dalam "%s"

en: month
ms: bulan

[ctx: noun]
en: Comment
ms: Komen

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
ms: %s jika:

en: proofread
ms: pembaca pruf

en: the past day
ms: semalam

en: the past month
ms: bulan lepas

en: the past quarter
ms: suku tahun lepas

en: the past week
ms: minggu lepas

en: the past year
ms: tahun lepas

en: this video
ms: video ini

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
ms: Tonton: %s

en: week
ms: minggu

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
ms: perkataan
